14. Požár Sruby

06.04.2023 19:54

Po vyhlášení poplachu vyjela jednotka na požár trávy v  obci Sruby. Po příjezdu na místo události a nahlášení se veliteli bylo rozhodnuto o přejezdu všech jednotek na jiné místo odkud bude lepší přístup k místu. Po přejezdu se jeden člen vydal se členem JPO Choceň na pěší průzkum k místu kde by se mělo nacházet požářiště. Z důvodu podmáčeného terénu nebylo možné k místu dostat těžkou techniku. Po nalezení místa a provedeném průzkumu byla informace předána veliteli HZS Vysoké Mýto, že docházelo k vypalování trávy na ploše  cca 250-300 metru čtverečních. Na místě nedocházelo k dalšímu hoření a ani doutnání. Velitel požádal skupinu zda by mohla ještě projít dále k místo odkud jednotky přejížděli zda se tam nenachází osoba která měla vypalovat trávu. Na místě nikdo nezjištěn a průzkumná skupina se vrátila zpět z technice a poté bylo rozhodnuto o odjezdu všech jednotek na základnu. Při zásahu nedošlo k poškození MPT a ani ke zranění zasahujících hasičů.