8. Požár v obci Tyništko

06.07.2013 10:17

Po vyhlášení poplachu vyjela jednotka Hasiči Zámrsk na požár Altánu v obci Tyništko. Po dojezdu na místo a nahlášení se veliteli, bylo rozhodnuto, že jednotka bude doplňovat CAS 25 HZS Vysoké Mýto. Při doplňování byla zničena hadice B. Po ukončení zásahu bylo rozhodnuto o návratu jednotky zpět na základnu.

Jednotka Hasiči Zámrsk vyjela s vozidlem CAS 32 T 148 v počtu 1+2 ujeté km 8 a motohodiny 1 Mth a s vozidlem CAS 32 T 138 v počtu 1+2 ujeté km 8.

Zpráva HZS PAK

Plameny se při grilování rozšířily z altánu na okolní stromy, vzniklá škoda byla vyčíslena na 15 tisíc

06.07.2013, 14:46 PAK | Události

K požáru altánu vyjížděli dne 6. července 2013 profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dobrovolní hasiči ze Zámrsku. Jednalo se o požár altánu v obci Týništko, kde se grilovalo a oheň se odtud rozšířil i na okolní stromy.

Jednotky hasily oheň dvěma vysokotlakými proudy. Altán bohužel kompletně shořel a vzniklá škoda byla vyčíslena na cca 15 tisíc Kč. Na místě zůstal majitel, který na volném prostranství spálil zbytky z požáru.