Požár chaty ve Vysokém Mýtě

12.11.2012 12:56

Po vyhlášení poplachu vyjela jednotka na požár chaty do Vysokého Mýta. Po příjezdu na místo a nahlášení se veliteli zásahu rozhodl velitel, že jednotka zůstane na místě jako záloha pro případné nasazení sil a prostředků.

článek HZS PAK

Nedbalost majitele způsobila požár chatky

V pondělí 12. listopadu v 12.55 hodin vyjížděly čtyři hasičské jednotky k požáru chatky ve Vysokém Mýtě. Při požáru došlo k popálení majitele, který byl předán do péče zdravotníků. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 13.21 hodin a zlikvidován byl v 14.22 hodin.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele při manipulaci s plynovým topidlem. Majitel si před použitím plynového topidla nezkontroloval stav hadic. Hadice netěsnily a došlo k vylétnutí plamene na ventilu a k následnému požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

Na místě : HZS Vysoké Mýto
                SDH Vysoké Mýto